Skip links

Doküman Yönetimi

Dokümanların oluşturulmalarından depolanmalarına ve imha edilmelerine kadar sistematik bir şekilde ele alınması sürecine doküman yönetimi denilmektedir. Belgelerin fiziksel olarak işlenmesinin
yanı sıra belgelerin elektronik olarak depolanmasını içerir.

28 Yıllık Sektörel Deneyim

Profesyonel & Kaliteli Hizmet

Alanında Uzman Kadro

Daima Ulaşılabilir Destek

Dokümanların oluşturulmalarından depolanmalarına ve imha edilmelerine kadar sistematik bir şekilde ele alınması sürecine doküman yönetimi denilmektedir. Belgelerin fiziksel olarak işlenmesinin yanı sıra belgelerin elektronik olarak depolanmasını içerir.

Belge yönetimi, belgelerin düzgün bir şekilde yönetilmesini ve düzenlenmesini sağlamaya yardımcı olduğu için bir işletmenin kritik bir parçasıdır. Bu, zamandan ve bütçeden tasarruf etmenin yanı sıra belgelerde yer alan bilgilerin korunmasına da yardımcı olur.

Doküman Yönetiminin Faydaları Nelerdir?

Doküman yönetimi, dokümanların oluşturulmasından imhasına kadar olan ve tüm süreci kapsayan bir hizmettir. Belgelerin saklanması, alınması ve dağıtılması ile bunların güvenlik ve kontrolünü içeren bu hizmetin işletmeler için birçok faydası bulunmaktadır. Bizimde firma olarak sunduğumuz bu hizmetin genel olarak faydalarına birlikte göz atalım.

1) Artan Verimlilik

Doküman yönetimi sistemi, belgelerin oluşturulması, dağıtılması ve depolanması gibi belge yönetimiyle ilgili görevlerin çoğunu otomatikleştirerek iş operasyonlarınızın verimliliğini artırmaya yardımcı olabilir. Bu, çalışanlarınızın daha önemli görevlere odaklanması için zaman kazandırabilir.

2) Geliştirilmiş Güvenlik

Doküman yönetimi sistemi, erişim denetimi ve belge sürümü oluşturma sağlayarak iş belgelerinizin güvenliğini artırmaya yardımcı olabilir. Bu, yalnızca yetkili kullanıcıların belgelere erişip görüntüleyebileceği ve belgelerin eski sürümlerinin yanlışlıkla üzerine yazılmaması veya silinmemesi için güvenli bir şekilde saklanacağı anlamına gelir.

3) Düşük Maliyetler

Bir doküman yönetimi, kâğıt, toner ve depolama maliyetleri gibi belge yönetimiyle ilişkili maliyetlerin azaltılmasına yardımcı olabilir. Ek olarak, belge yönetimiyle ilgili birçok görevi otomatikleştirerek, çalışanlarınızın bu görevlere harcadığı süreyi azaltır ve bu da işçilik maliyetlerinin düşmesine neden olabilir.

4) İyileştirilmiş Müşteri Hizmetleri

Doküman yönetimi sistemi, müşteri belgelerine hızlı ve kolay erişim sağlayarak müşteri hizmetlerinin iyileştirilmesine yardımcı olabilir. Bu, müşteri hizmetleri temsilcilerinizin belge aramak için harcadığı süreyi azaltabilir ve belgelerin en güncel sürümlerinin her zaman erişilebilir olmasını sağlamaya yardımcı olabilir.

5) Gelişmiş İş Birliği

Doküman yönetimi sistemi, birden çok kullanıcının erişebileceği belgeler için merkezi bir havuz sağlayarak iş birliğini geliştirmeye yardımcı olabilir. Bu, çalışanlar arasındaki iletişimi ve koordinasyonu geliştirmeye yardımcı olabilir ve belgeler üzerinde gerçek zamanlı iş birliğine izin verebilir.

Firma olarak sizler için maddeler halinde sunduğumuz belge yönetim sistemi faydalarını daha da arttırmak mümkün. Siz de bir doküman yönetimi sistemine sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Doküman Yönetimi Sistemlerinin Fiyatları Ne Kadar?

Doküman yönetimi sistemleri, elektronik belgelerin düzenlenmesi ve saklanması için bir araç sağlayan yazılım çözümleridir. Kuruluşların belgelerinde yapılan değişiklikleri izlemelerine ve kontrol etmelerine yardımcı olan sürüm kontrolü, giriş/çıkış ve denetim gibi özellikler sunarlar.

Bir doküman yönetimi sisteminin maliyeti, gerekli olan belirli özelliklere ve işlevselliğe bağlı olarak değişecektir. Örneğin, yalnızca belgelerin depolanmasını ve düzenlenmesini sağlayan temel bir sistem, sürüm kontrolü ve teslim alma yetenekleri sunan bir sistemden daha ucuz olacaktır. Ek olarak fiyat, sistemi kullanacak kullanıcı sayısına ve gereken depolama miktarına bağlı olarak değişecektir. Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

İletişim Kanalları

0224 273 51 33

brm@brm.com.tr