Skip links

Dijital Dönüşüm

Müşterilere değer sağlamak için yeni iş süreçleri, ürünler ve hizmetler oluşturmak veya mevcut olanları değiştirmek için dijital teknolojileri kullanma sürecine dijital dönüşüm denmektedir.

28 Yıllık Sektörel Deneyim

Profesyonel & Kaliteli Hizmet

Alanında Uzman Kadro

Daima Ulaşılabilir Destek

Müşterilere değer sağlamak için yeni iş süreçleri, ürünler ve hizmetler oluşturmak veya mevcut olanları değiştirmek için dijital teknolojileri kullanma sürecine dijital dönüşüm denmektedir.

Bu süreç doğru bir şekilde uygulandığında, bir kuruluşun büyümeyi sürdürmesine, verimliliği artırmasına ve müşteri katılımını iyileştirmesine yardımcı olur. Dijital dönüşüm süreci her büyüklükteki işletme için giderek daha önemli hale geliyor.

Dijital Dönüşüm Tam Olarak Nedir?

Bu dönüşüm süreci genellikle daha verimli, daha etkili ve müşteriler için daha ilgi çekici yollar yaratmak için teknolojiyi kullanmakla alakalıdır. Dijital dönüşüm, operasyonlar ve üretimden pazarlama ve satışa kadar bir işletmenin herhangi bir alanına uygulanabilir, yeni işler yaratmak veya var olanları dönüştürmek için kullanılabilir.

Bu dönüşüm süreçleri genellikle teknolojideki değişiklikler tarafından yönlendirilir. Ama aynı zamanda insanların çalışmalarının yanında birbirleriyle ve teknolojiyle etkileşim kurma biçimlerindeki değişikliklerle de ilgilidir. Örneğin, akıllı telefonların ve mobil uygulamaların yaygın olarak benimsenmesi, işletmelerin müşterileriyle etkileşim kurmaları için yeni fırsatlar yarattı. Sosyal medyanın yükselişi, işletmelerin müşterileri ve potansiyel müşterileri ile iletişim kurma şeklini değiştirdi. Bu örnek, dijital anlamda yaşanan bir dönüşüm sürecinin tam olarak ne olduğunu anlamanız için oldukça açıklayıcı.

Dijital Dönüşümün Faydaları Nelerdir?

Dijital anlamda yaşanan dönüşüm süreci, her büyüklükteki işletmenin büyüme sağlamasına, verimliliği artırmasına ve müşteri katılımını iyileştirmesine yardımcı olabilir. Bu süreç doğru yönetildiğinde firmalar için birçok açıdan oldukça faydalı olmaktadır.

Dijital dönüşüm işletmeler için doğru uygulanırsa oldukça faydalı olabilmektedir. Eğer sizde işletmeleriniz için dijital dünyaya merhaba demek ve dijital dönüşüm sürecini başlatmak isterseniz bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

İletişim Kanalları

0224 273 51 33

brm@brm.com.tr